Warning: Attempt to read property "year" on int in /data/web/virtuals/194362/virtual/www/content/wp-content/themes/jhw/index.php on line 39
2022 - jhv.cz
AKTUALITY

AKTUALITY

AKTUALITY

Svět technologií se neustále mění, vyvíjí a přináší nové výzvy. I my jdeme s dobou a snažíme se přinášet nové, originální myšlenky, a co nejefektivnější řešení vašich projektů.

Linka na výrobu jádra rekuperačního výměníku

Aby byla námi vyrobená linka zajímavá, nemusí být nutně vybavená desítkami robotů. Dovolte, abychom vám představili Projekt 500.

Název zní trochu tajemně, ale když ho převedeme do čistě technické řeči, tak vězte, že se jedná o linku na výrobu jádra rekuperačního výměníku. Tento stroj není sólista, ale je členem týmu celé výrobní řady. U zákazníka má pořadové číslo 13. V této sadě strojů se vyrábí nejen malé výměníky např. pro domácnosti, ale také opravdu velké výměníky pro centrální systémy větrání ve velkých výrobních provozech, nemocnicích, skladech nebo obchodech.

Stroj má v bočních zásobnících 1 000 kusů levých a stejný počet pravých lamel. Ty jsou vyrobeny z hliníkového plechu o tloušťce 0,08 až 0,12 mm, dle typu výměníku. Z těchto lamel se uprostřed skládá požadovaný výměník. Čas cyklu na jednu lamelu je 14 s. Nejmenší jádro má na výšku 100 mm, nejvyšší pak 1 000 mm (půdorysně jsou to rozměry od 810 x 981 mm do 1 500 x 1 710 mm). Výsledný výrobek může vážit až 274 kg.

Stroj je řízen z nadřazeného systému, který mu přiděluje zakázky a eviduje jeho aktuální stav, který se operačním systémem odesílá do centrálního systému. Náš operační systém vyhodnocuje zásoby materiálu, předpokládaný čas dokončení výměníku, případnou závadu a její typ apod. Stroj obsluhuje jeden operátor, který zároveň obsluhuje další tři, případně pět strojů.

A na závěr slibovaná zajímavost. Tento stroj o rozměrech 14,6 x 2,95 x 3,9 m (D x Š x V) a o celkové hmotnosti 11 800 kg se z našich výrobních hal stěhoval vcelku, což jak jistě uznáte, nebyla zrovna jednoduchá záležitost. K naložení na tahač bylo tedy zapotřebí dokonalého synchronu dvou jeřábníků. Vždyť by stačila jen jedna malá nepřesnost nebo zaváhání a…. raději nedomyslet.

Získali jsme titul Nejlépe řízená firma pro rok 2022

Pokud někdo ocení vaši práci, je to příjemné. Pokud dostanete ocenění a zařadíte se mezi 23 nejlépe řízených firem v České republice, tak to je úspěch. A nám se letos podařilo ocenění Best Managed Companies získat!
Best Managed Companies je uznávaný globální program a pro firmy v České republice je otevřen od roku 2019. Tento program podporuje rozvoj a oceňuje kvalitu a úspěch soukromě vlastněných a řízených firem. U přihlášených firem hodnotí nezávislá odborná porota tyto klíčové vlastnosti – řízení a finanční výkonost, produktivitu a inovace, firemní strategii a kulturu.
Více o programu se dozvíte zde Czech Best Managed Companies | Deloitte Česká republika

Vystavujeme na mezinárodním veletrhu AUTOMATICA 2022

Veletrh AUTOMATICA zasvěceným asi netřeba dlouze představovat, ale protože opakování je matka moudrosti, připomeňme si několik základních faktů. AUTOMATICA je mezinárodní veletrh pro automatizaci a robotiku. Pořadatelem jsou Messe München a letos se veletrh koná po tříleté pauze způsobené covidovou pandemií od 21. do 26. června v Mnichově.
Naše účast na veletrhu byla vždy jen v roli návštěvníků, ale letos jsme se rozhodli k radikální změně – zúčastníme se jako vystavovatelé v samostatné expozici, protože škála našich řešení pro automatizaci, robotizaci a digitalizaci se stále více rozrůstá. Prezentovat budeme šroubovací systémy, nástroje kalibrace robota, JHV CAM, kamerovou kontrolu povrchu s využitím neuronových sítí a systém chytré údržby Mainware.
AUTOMATICA 2022 mapuje celý proces vývoje automatizace a robotizace výrobních procesů od komponentů po systémy, od služeb po aplikace – pro všechny výrobní sektory a v souladu s vizí autonomní výroby. A hlavní témata letošního veletrhu? Digitální transformace, umělá inteligence, člověk a stroj a udržitelná výroba.
Zveme vás tedy k návštěvě veletrhu a naší expozice, kterou najdete v hale 6, stánek 209.

JHV GENERÁLNÍM PARTNEREM E-FORCE NA EXPO 2020 DUBAI

JHV dlouhodobě podporuje studentský tým eForce Prague Formula pod ČVUT, který na EXPO DUBAI představil novou bezpilotní formuli. Jejich elektrický monopost je jedním z prvních v Evropě a první v tuzemsku, kterým se podařilo sestrojit samořiditelnou formuli. Jsme rádi, že jsme dlouhodobě jejich generálním partnerem, protože nám dává smysl umožnit talentovaným a motivovaným studentům aplikovat a rozvíjet jejich znalosti v praxi. Jde jen o další příklad toho, že Česko patří ve vědět a technice mezi špičku.

Nová šroubovací buňka

Instalovali jsme novou robotickou buňku se šroubovacím systémem JHV, která slouží k poloautomatické montáži komponentů do vozů BMW. Stanice je navržena pro 1 operátora, ostatní operace jsou navrženy jako automatické včetně kamerové kontroly, která je umístěna přímo na 6osém robotu KUKA. Hlavní část robotické buňky je šroubovací systém dodaný naší dceřinou společností JHV-SOLUTIONS. Jedná se o klasickou konfiguraci s vibračním podavačem s kontrolou šroubu. Pro pohon vřetene a vyhodnocení ostatních parametrů je použit systém DESSOUTERR.

Nová linka vyrábí kryty baterií do elektromobilů

Pro zákazníka z automobilového průmyslu jsme postavili novou poloautomatickou linku, která vyrábí kryty baterií do elektrických aut BMW. Layout linky je 20 x 30 m a bylo zde použito 10 robotů KUKA. Začátek výrobní linky tvoří obří lis o síle tři tisíce tun! Zajímavostí je pak i 6osý robot KUKA umístění na sedmé ose dlouhé 17 metrů, která je páteří celé linky a zajištuje manipulaci s dílem. Součástí dodávky jsou také 2 CNC centra pro obrábění dílů, leak tester, optická měřicí stanice a finální balení dílů.