AKTUALITY

AKTUALITY

AKTUALITY

Svět technologií se neustále mění, vyvíjí a přináší nové výzvy. I my jdeme s dobou a snažíme se přinášet nové, originální myšlenky, a co nejefektivnější řešení vašich projektů.

Poloautomatická linka na montáž klimatizačních jednotek

Naše nová poloautomatická linka v celkové délce 57,5 metrů byla vyrobena pro montáž klimatizačních jednotek pro novou platformu elektromobilů BMW. Linka je složena z montážní a testovací části, které na sebe plynule navazují. V poloautomatické montážní části jsou dvě robotická pracoviště navržena pro zakládání komponent a další dvě slouží k automatickému šroubování a jsou vybavena šroubovacími systémy od JHV-SOLUTIONS.

Testovací část montážní linky zcela automatická. Provádí se zde tlaková zkouška, 3D kamerou se ověřují rozměry připojovacích míst a pomocí kamerového robotického pracoviště se kontroluje správnost montáže. Dále se testuje hlučnost jednotky v různých režimech zatížení. Po dokončení všech testů je hotová klimatizační jednotka robotem přesunuta do přepravního boxu. Součástí linky jsou také tři pracoviště na montáž podsestav. Délka těchto pracovišť je 17,5 metru. V každém pracovišti je automat na ultrazvukové svařování plastových komponentů klimatizační jednotky. Tyto komponenty jsou následně použity v montážní části.